Sklepy w Wenecji cz. 9

wenecja-9Właściciele sklepów przy Rua Deli Fidżi zaczynają swój dzień skoro świt. Już o 8 rano sklepy są przygotowane do szturmu kolejnej fali turystów. Dla handlujących na tym targu rybnym to już prawie środek dnia. Każdego dnia z wyjątkiem niedziel i poniedziałków sprzedają pod neogotyckimi arkadami świeżo złowione owoce morza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, oczywiście trzeba przyjść jak najwcześniej – wtedy wybór jest największy. Od Carpaczio z tuńczyka po świeżo złowione krewetki –prawdziwy raj dla smakoszy. Kiedyś na jarmark trafiały ryby z pobliskich wód, dzisiaj rybacy muszą się zapuszczać daleko poza lagunę.

oferta na usługi elektryczne w Warszawie

Niektóre z owoców morza pochodzą ze specjalnych hodowli. Do targu rybnego przylega jarmark owocowo-warzywny, także i tutaj wybór produktów z których czerpie kuchnia śródziemnomorska jest przeogromny. Kupowanie w takim miejscu to prawdziwa przyjemność, większość owoców i warzyw pochodzi z kontynentalnych Włoch, ale są i takie które trafiają tu z pobliskich wysp np. San Erasmo. Dla mieszkańców Wenecji wizyta na targu to dobra okazja by spotkać się z sąsiadami i trochę poplotkować.

Naprzeciwko targu po drugiej stronie kanele Grande wznosi się jeden z najwspanialszych weneckich pałaców – Kadoro, czyli złoty dom. Swoją nazwę gotycka budowla zawdzięcza złoceniom, które niegdyś zdobiły fasadę a które zniknęły w połowie 19 wieku w trakcie prac konserwatorskich.

oferta na usługi elektryczne w Warszawie